Konkurs plastyczny dla dzieci

Z okazji obchodów 80-lecia PUNO postanowiliśmy zaprosić do siebie również najmłodszych. Zorganizowaliśmy dwie atrakcje z udziałem dzieci i młodzież.

Najpierw zaprosiliśmy najmłodszą Polonię do konkursu plastycznego w technice dowolnej. Jego tematem był Uniwersytet Przyszłości. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież szkolna z Londynu i Szkocji.

Kolejną atrakcją przewidzianą dla najmłodszych był warsztat plastyczny, poprowadzony przez uznanego artystę-malarza i grafika komputerowego – Andrzeja Zalewskiego oraz nauczyciela sztuki, utalentowanego muzyka jazzowego i pedagoga oraz pracownika PUNO – Leszka Kulaszewicza. Podczas kilku godzin zajęć dzieci i młodzież zyskały mnóstwo praktycznej wiedzy, a efektem były wspaniałe prace.

Efekty obydwu wydarzeń podziwiać będzie można 14 października podczas inauguracji nowego roku akademickiego 2019/2020, kiedy to Rektor PUNO wręczy nagrody dla autorów najlepszych prac. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo!

Oto relacja z warsztatów plastycznych dla dzieci, przeprowadzonych przez artystów Andrzeja Zalewskiego i Leszka Kulaszewicza: